Davetiye kağıdı seçimi, tasarım ve baskı süreci kadar özen isteyen bir konudur. düğün davetiye Düğün davetiyesi dağıtımı özel bir adap gerektirir. Misafirlerinizi düşünerek özel ileteceğiniz davetiyeler onları unutmayarak gösterdiğiniz değeri ifade eder. Bu davet bildirme elçisi davetiyeler ise kağıdıyla tasarımıyla her detayıyla misafirlerinizi cezbedici olmalıdır. Çünkü özel davetlere özel davetiyeler yakışır. Hele ki düğün gibi bir daha tekrarı yaşanmayacak biricik bir günden bahsediyorsak davetiye kağıdı seçimde hassas davranılması gerekmektedir.düğün davetiye
Güzelim davetiye deseninizi incecik bir kağıda basarak yazık etmek istemezsiniz. Bunun için davetiye kağıtlarında özel kağıtlar tercih edilir. Özel kağıttan kastımız ise fantezi kağıt olarak adlandırılan özel kağıt kataloglarında yer alan kağıtlardır. Bu kağıtlar, 1. sınıf kalitede ithal kağıtların bir arada bulunduğu kağıtlardır.düğün davetiye Davetiye kağıdı renk ve dokularına göre çeşitlilik gösterir. Davetiye kağıdınız için yüksek gramaj bir tercih yapmanız doğru bir yaklaşım olacaktır. Kaff Davetiye, tüm davetiye kartlarında 300-350 gr arası fantezi kağıtlar kullanmaktadır.düğün davetiye Davetiye kağıdı için en ideal gramaj bu şekildedir. İnce kağıtlar tasarımınız ne kadar güzel olursa olsun nihayetinde basit ve ucuz bir etki verecektir. Davetiye kağıdınıza dokunduğunuzda davetiyeniz tok durmalı, dokusuyla, rengiyle ilk bakışta bir iyi izlenim vermelidir.

Davetiye kağıdı ve gramajını da belirledikten sonra kağıdın rengine karar vermeye geçebiliriz.düğün davetiye Düğün davetiyelerinde genellikle tasarım deseniyle kontrast olması açısından beyaz ve krem renk kağıtlar tercih edilir. Kaff Davetiye olarak tercihimizi kırık beyaz veya beyaz kağıtlardan yana kullanıyoruz. Krem renk kağıt kullanımını pek tercih etmiyoruz.

Yine de zevk meselesi tabi. Az desenli ve tipografi ön planda bir çalışma yapılacak ise krem renk kağıt kullanılmasında sakınca yok. Hatta bordo, siyah, lacivert, belki de pembe (damadı üzmeyelim:) dilediğiniz renkte bir kağıt tercih edebilirsiniz. Ancak bu durumda desen kullanımını bu baskın renkler sınırlayacaktır. Davetiye kağıdında renkli kağıt kullanırsanız sadece fontla beraber sade bir davetiye elde edebilirsiniz. Belki zarf astarında çiçekli bir desenle davetiyenize görsellik katabilirsiniz.

0 (553) 897 44 74

7/24 İletişim İmkanı